Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sklízecí mlátičky Lexion

17. 8. 2009

Sklízecí mlátičky Lexion

imageLEXION – jeho pohodlí a vysoká výkonnost se Vám budou líbit

Lexiony řady 500 doznaly výrazných změn nejen z hlediska vzhledu, ale také z hlediska konstrukce, vybavení a ovládání. Inovace se nevyhnuly ani žacím lištám. Řada žacích lišt VARIO byla rozšířena o záběr 9 metrů, který se doposud vyráběl pouze v pevném provedení. Do multifunkční spojky pro připojení lišty bylo zakomponováno vedení oleje pro hydraulicky poháněný přihaněč. Přestavbová sada pro sklizeň řepky byla přizpůsobena pro snadnější montáž a uložení do boxu na transportním vozíku. Novinkou je možnost osazení lišty LASER PILOTEM na obou stranách. Další výraznou novinkou je kotoučová brzda žací lišty. Ta umožňuje její rychlé zastavení v kritických situacích. Inovace odsavače prachu na šikmé komoře udržuje okna a lištu v čistotě a společně s xenonovými světly a s novým rozmístněním světel okolo celého stroje zajišťuje zejména v noci bezproblémový výhled z kabiny stroje.

Výmlat plodin zajišťuje mlátící systém APS, který zůstal společně s jištěným mlátícím košem beze změn. Lexiony 580 a 570 používají k následné separaci systému ROTO PLUS. Otáčky těchto dvou protiběžných rotorů se nastavují z kabiny řidiče pomocí variátoru. Jsou nastavitelné ve vysokém rozsahu (360–1050 ot/min(a tím je zajištěn vysoký výkon stroje za jakýchkoliv podmínek. Všechny vytřasadlové stroje Lexion jsou vybaveny separačním systémem MSS (Multiprstový Separační Systém). Jedná se o prstový buben, který odfrézovává, čechrá a rozhazuje slámu po vytřasadlech. Tím se dosahuje lepšího propadávání zbytkových zrn přes slámu. Tento systém dříve používala pouze řada Evolution. Další možností je postavit stroj na svahovém vyrovnávacím systému Montana. Společně s 3-D sítovou skříní pak může stroj na svahu dosahovat stejných výkonů jako na rovině. Změny na řezačce slámy a metačích plev byly provedeny nejen ke zkvalitnění jejich práce, ale také ke zjednodušení obsluhy a údržby.

Všechny typy strojů Lexion jsou osazeny motory Caterpillar s elektronickým dávkováním paliva. Oproti předchozí řadě byl jejich výkon o něco zvýšen. Velké inovace se dočkala také kabiny stroje. K dispozici je zde více prostoru s plnohodnotným sedadlem spolujezdce, pod kterým je instalován velký chladící box, automatická klimatizace, nová multifunkční páka s více funkcemi, elektrohydraulické řazení rychlostí, atd.

Obrazek                                                           Obrazek

Obrazek                                                     Obrazek                     

                                   
Obrazek                                                      Obrazek